Květen 2011

Chmááá, proč?

31. května 2011 v 17:59 | Loui |  Zpovědníček
J-squad - Pirates Of The Caribbean remix
DVA TÝDNY, říkala jsem si, že to uteče rychle, ale už teď se mi čas vleče... Nejhorší na tom je to, že mi to v některých částech vůbec nepřipadalo těžké a zase jsem byla hotová dřív než půlka třídy. Co k čertu dělám špatně? Celá státní maturita je fraška, a už teď se děsím toho co mi 20. června řeknou. Vím, že o tom pořád mluvím, ale nemůžu si pomoct. Víte, stále doufám, že jsem to nepomrvila a vlezla se do procent úspěšnosti. Jenže dobrý pocit z toho nemám. Alespoň už teď nemám co pokazit, zkoušky jsou za mnou a já se můžu jen modlit ke všem svatejm. Zázraky se nedějí. Shit. No nic jdu se nějak uklidnit, možná se nadýchat čerstvého vzduchu...
Beee, je mi do breku. Ale to přejde. To bude tím emociálním vypětím. Za chvíli u mě propukne hysterický smích dovršený tupým zíráním do zdi.
Ave

Státní maturita, aneb jak se stát chce zbavovat slabších článků...

30. května 2011 v 16:44 | Loui |  Zpovědníček
Moby - Porcelain

... tohle slyším všude. Akorát v tom mají pánové a dámy trošku bordel. Nevím proč mě to tak chytlo zrovna teď, ale jsem neuvěřitelně nasraná. Možná protože didaktický test z čestiny neměl skoro vůbec nic společného z četinou xD Jenže nenadávají jen studenti (tedy já), ale i profesoři, kteří toho mají plné zuby a to to sotva začalo. Neskutečný chaos a zmatek. Dlouhé úlohy, které si musíte přečíst několikrát, aby jste pochopili znění. Ale na to není čas. Zkouška má jen šedesát minut a pokud nemáte schopnost rychle číst a rychle se rozhodovat jste takzvaně v prdeli (není to sice můj případ, já svůj didaktický test překontrolovala dvakrát než zaznělo konečné "odložte prupisky". Sama nevím jestli je to dobré nebo špatné znamení, když to děcka kolem mě nezvládli a poslední otázky zaškrtávali, aby se neřeklo. Nechce se mi nijak věřit, že zrovna já jsem to měla pod palcem.).
Jde mi jen o to, že nevěřím, že vše proběhne hladce a počítače, které nás budou vyhodnocovat něco neposerou. Jen si vemte u našich zkušebních maturit měl můj spolužák 120% ze 100%. Dobře jednou se mohli seknout, ale když spolužačka o lavici dál má 0% s vysvětlením, že nebyla přítomna i přesto, že přítomná byla, už je to tak trochu průser, nemyslíte?
Nechci vidět zítřejší angličtinu. Cítím se tak trošku diskriminovaná :D:D:D. Neberte to nijak zle, ale ty testy nejsou určeny pro studenty středních škol ale studenty gymnázii, kde se jazykům učí aktivněji, než studenti s oborem, kteří musí do svých určených hodin nacpat odborné předměty. Člověk si řekne, co je to za kec, ale pokud nepočítám letošní rok, tak ty předešlé jsem měla angličtinu dvakrát... maximálně třikrát (podle cyklu) do týdne. Myslíte, že to stačí?
Já ne. Asi to byl hloupej nápad maturovat z něčeho, co neovládám (jsem nervózní a moje slovní zásoba stojí za hovno, jak jsem zjistila :D) Ach jo, stejně je to jedno, angličtina je krásnej jazyk a když ho poslouchám, tak ho opravdu poslouchám, nevím co mi (laitsky řečeno) jebe, že mi to nejde. Teď a v tuto chvíli. Na vysvědčení jsem měla za jedna :D Učitelka mě zřejmě přecenila :D. Začínám panikařit, říkala jsem si že to zvládnu. Ale nejsem schopna přelouskat jednoduchý text. Hm. Asi budu dělat v září reparáty z češtiny a angličtiny. A věřte mi, že toho debila, co vymyslel, že pokud nezvládnete písemné ale ústní ano, v září budete stejně opakovat celý předmět (to znamená nový stres s ústními), bych nejraději uškrtila čímkoliv, co by se mi dostalo pod ruku.
Jsem vyšťavena. A mám nervy na pochodu.
A ještě k tomu se ty zatracené výsledky dovíme až 20. června. Ti co tomu velí by se měli jít hodit pod vlak.
Musím se uklidnit. Čokoláda nezabírá. A do angličtiny už se nemám sílu dívat.
Čest Loui

The Tourist (Cizinec)

29. května 2011 v 21:39 | Loui |  Filmotéka

Johnny Depp představuje ve filmu Cizinec amerického turistu, kterého lehkovážný flirt s cizinkou zaplete do sítě intrik, romantiky a nebezpečí. Frank se v průběhu spontánního výletu po Evropě zcela náhodou seznámí a začne flirtovat s Elise, pozoruhodnou ženou, která mu ale zkřížila cestu zcela plánovitě. Jejich vášnivá romance se v okouzlujícím prostředí Paříže a Benátek dále rozvíjí a oba zjišťují, že se nevědomky zapletli do smrtící hry kočky s myší. (oficiální text distributora)Hvězdy filmu: Johnny Depp, Angelina Jolie
Rok natočení: 2010
USA/Francie
Hodnocení CSFD: 58% (k 26. 10. 2012)
Mé hodnocení: 55%

Můj názor:
Abych řekla pravdu, už jen protože tam hraje Johnny Depp je to skvělý film. Kecám. Johnny sice ve všech svých filmech exceluje, ale někdy prostě nestačí na to aby zachránil celý film. Jednoduše řečeno nemělo by to tu šťávu kdyby tam nebyl.
Angelinu Jolie nemám ráda, mám pocit, že dokáže zahrát jen děsně sexy tajemnou ženu, která to má vše víceméně pod palcem (tzn. celý film se tváří stejně a neustále někomu šikovně zdrhá).
Děj je celkem zajímavý ale konec je podle mého nejlepší. Měla jsem pocit, že po Inception (Počátku) už mě žádný film nepřekvapí. No tenhle překvapil. Neměl sice takový účinek jako Inception, ale pusa mi klesla taky. I když nějakou zradu jsem v tom cítila :D Pokud máte chuť na něco kouknout a nevíte na co, tohle doporučuji, nezklame a možná, jak už jsem psala překvapí. Johnny je prostě švihák a jako oddechovka pro nenáročné to stačí.

Trailer:

Bruno Mars s opičkama v čele :D

28. května 2011 v 13:39 | Loui
K nadpisu... Včera jsem byla v hospodě s kamarádkou a na stěně měli obří plazmu, kde právě hrál klip od Bruno Marse. toho kluka moc neznám, písničky co jsem slyšela jsem zařadila do průměru. Ani špatnej aní výbornej. Prostě dobrej :D
Ale jeho klip k The Lazy Song, mě naprosto odrovnal. Vtipné a opičí :D Já jsem se do těch opiček, jednoduše zamilovala. Hauuu :D:D:D:D Kdo by jim odolal? Už chápu Mika proč chtěl mít Bubblese u sebe :D


Včera jsem byla na Pirátech z Karibiku. Jackie, je pořád mácho. Ten chlap mě fascinuje. Děj filmu byla naprostá hovadina a šlo poznat, že tomu šéfoval jiný režisér, protože to nemělo tu šťávu, kterou by to mělo mít. Ale Johnny nezklamal. Je to jeden znejtalentovanějších herců vůbec. Byl skvělej jako mlaďoučkej policajt v 21 jump street, nebo jako střihoruký Edward, taky jako Willy Wonka nebo Sweeney Todd (ehm viděla jsem jen kousek, jsem sralbotka, ale stačilo mi)... a Jack Sparrow bude nesmrtelný. Teď si chystám stáhnout Cizince, kde hraje s Angelinou Jolie.
Hm, dneska jdu s mýma děvčátkama zapít ústní, a připravit se na písemné. Mám celkem opráněně nahnáno s angličtiny. Snad i tentokrát u mě budou stát všichni svatí.

Den díkůvzdání s Michaelem

27. května 2011 v 15:46 | Loui |  Články, Reportáže
Ahojky, byl to hodně dlouhý měsíc odmlky - díky mé maturitě, kterou nemám zas tak úplně za sebou - a vypadá to dost bledě koukala jsem na cvičné didaktické testy z angličtiny a nerozumím absolutně ničemu (maximálně pár větám), takže to vypadá, že si angličtinu budu opakovat v září. Jen se modlím ať alespoň tu češtinu zvládnu :D

Teď k věci. Probírala jsem se starými ročníky na MJwebu, a našla celkem zajímavý článek o výchově Mikových dětí. Je to pohled bulvárního novináře, který světě div se, na Mika nevrhá špínu, ale ani ho nevyzvedává do nebe. Bere ho prostě takového jaký byl. Samozřejmě podle něj. Článek je napsán v roce 2002, takže novinka s vyhozeným Blanketem z "okna" byla dá se říct čerstvá, takže i o tomhle kousku si počtete.
Někdy lituji, že Mike nemohl být můj táta xD I když si myslím, že takovou disciplínu bych asi nezvládla :D

Tak příjemné čtení
Novinář Jonathan Margolis obraňuje Michaela v anglickém bulvárním tisku.

Popisuje ve svém dlouhém článku Den díkuvzdání, který strávil s Michaelem a jeho dětmi.
Den díkuvzdání je největším dnem v amerických rodinách. U každého doma mají krůtu s přílohami a dýňový koláč. Před 2 roky jsem strávil svůj Den díkuvzdání u typické večeře, ale s velmi netypickou rodinou. Hostem u mých přátel v New Jersey byl také Michael Jackson s téměř 5letým synem Princem a 3letou dcerou Paris.
Ano, ten samý Michael Jackson, kdo, poté co houpal se svým synem z balkónu, je teď považován za nejhoršího otce pod sluncem. I přes jeho omluvu mi bylo řečeno, že kdyby se tohle stalo v naší zemi, byly by mu všechny 3 děti odebrány.

Zrůdná ústní maturita za mnou...

26. května 2011 v 16:38 | Loui |  Zpovědníček
I am so excited

No. Abych řekla pravdu, už to nikdy v životě nechci zažít. Stres, vypadávání vlasů, průjmy, zvracení, bolesti hlavy, klepavky, záchvaty pláče popřípadě vzteku, nespavost - to vše vyvolává ústní maturita. Kterou jsem úspěšně zvládla. ALE opravdu o fousek. Jak víte, v první řadě jsem skládala profilovou část - tudíž moje první předměty byli cestovní ruch a hotelový provoz. Člověk si řekne, nemám vypracovanou jednu otázku, nemůže se mi stát, že si ji vylosuji. Dup. Přesně - maturitní otázka číslo 17. - Informační proces, platební systém (hotelový provoz) a Průvodcovská akce a povinnosti průvodce po ukončení zájezdu (cestovní ruch). U hotelového provozu jsem se zasekala, to byl průser, ale nakonec jsem něco vykoktala a připletla k tomu front office, hausekeeping a food and bevrage, takže jsem konečnou známku dostala za tři. Je mi to trošku líto, protože kdybych měla tu otázku do hotelového provozu, možná bych dostala za dvě.
Další předměty, byla ekonomika a právo. Cha. Vtipné, i když jsem to uměla všechno, úplně jsem zazmatkovala a zapomněla to. Nejsem na sebe nijak hrdá, ale což už. Vytáhla jsem si otázku číslo 7. (prokleté sedmičky) Státní podnik, družstvo a jejich orgány (ekonomika) a Občanské právo: typy smluv. Tak banální otázky a já tak tupě zírala. Můžu být ráda za tu čtyřku, co jsem vyfásla. Stydím se, ale ve skutečnosti jsem ráda, že alespoň ta čtyřka.
Tímto má profilová část skončila a my se vrhli na státní.
Čeština - neuvěřitelná HALUZ. Denně jsem se modlila, abych si vytáhla Harryho Pottera. JUCH - přesně ani tomu největšímu pakoňovy se o tomhle nezdálo, na tož mě. Moje hodnocení tedy bylo - devět z devíti bodů a doprovázeno slovy - excelentní, bravurní, úžasný a nejlepší výkon jaký tam byl. Aby ne, Harry Potter je moje srdcovka :D:D:D a v životě bych na něj nedala dopustit. Vždyť mi zachránil prdel :D
Angličtina - :D:D:D Za čtrnáct dní jsem se na ní ani jednou nepodívala a co jsem uměla, bylo jedině The USA. Vtáhla jsem si Prahu. Díky bohu :D:D:D Vzala jsem si mapu a začal sepisovat památky. Když jsem přišla z potítka představila jsem se, řekla něco o mých koníčcích a popsala a porovnávala jakési dva obrázky. Tfuj to byla námaha, pak jsem ze sebe vyhrkala něco o Praze a řekla ji, co bych s ní navštívila a kam bychom šli večer, pak jsme si pokecali o tom, jaké zvíře bych si koupila a jaké jsem doma měla nebo mám. Dostala jsem 28 bodů z 39, jáj. Chtěla jsem mít víc a vím, že bych měla víc, kdybych se na to podívala, bohužel nezbyl čas :D a mám pocit, že Prahu jsem neměla ani vypracovanou :D
Konečná výsledek - mám to za jedenáct!
Pyšná na sebe nejsem, ale šťastná jak blecha ano! Teď už jen zvládnout státní písemné a didaktické z češtiny a angličtiny, které píšu v pondělí a úterý. Bojím, bojím, ale snad se mnou štěstí bude držet dál.
Mimochodem děkuji za vaši BIG podporu, myslela jsem na Vás!
Love ya

Ha, už mám konečně jasno, kdy že to budu tlachat u ústní....

12. května 2011 v 16:46 | Loui |  Zpovědníček
... tremín tedy je 26. 5. 2011. Je mi celkem šoufl :D:D:D:D Maturuju poslední den termínu na škole ale zároveň jsem první kdo půjde na porážku :D:D:D
Víte jak se mi třesou ruce? Abnormálně hodně. Tohle píšu několikrát, protože se většinou strefím do špatné klávesnice.
Tohle je můj popravčí rozvrh, tak doufám, že v těchto časech na mě budete myslet a držet pěsti :D:D:D :

Loui Lama
pr. - Hotelový provoz a cestovní ruch 7:15 - 7:30
pr. - Ekonomika a právo 8:30 - 8:45
sp. Z - Český jazyk a literatura 9:40 - 10:00
sp. Z - Anglický jazyk 11:20 - 11:40

Wuaaaa, Bojim bojim :D:D:D
Nemůžu ze sebe nic kloudného dostat. Maximálně, že zítra máme poslední zvonění a já jdu za tanečnici flamenga, protože u nás v půjčovně kostýmů nic normálního nebylo, leda, že bych chtěla jít za policistku kurvu, sestřičku kurvu, srdcovou dámu kurvu, kabaretní tanečnici... mimochodem taky kurvu - už chápete v čem byl problém? :D:D:D Nejdelší šaty co tam byli jsou prostě jen pro tanečnici flamenga (pokud nepočítám kostým ala banán), kde sukně vepředu končí nad kolenami a vzadu je do třičtvrtě lítek :D:D:D:D

Ave...
Info o učení podám maximálně den před zkouškou - kdy se vrátím domů, kde je internet - teď bydlím u tety, kde mám klid a mír...
Love ya

Nemám mnoho času...

8. května 2011 v 10:00 | Loui |  Zpovědníček
... ale chtěla jsem dát o sobě vědět :) Zatím umím půlku ekonomiky a nijak nadšená z toho nejsem. Sice jsem z té půlky dostala za dvě, když jsme psali test, ale nijak to neznamená, že mám vyhráno - respektive čeština a angličtina bude mnohem větší zápřah. Čeština proto - protože ještě dodones nechápu co po nás budou chtít, ty rozbory děl mě zabijou a to ještě nemám přečtenou povinnou četbu (jen 4 knížky a jsem z toho celkem na větvi)... a angličtina - mám pocit, že jsem úplně vygumovaná, začínám mít strach, že nebyl zrovna dobrej nápad maturovat z jazyka který mám jen čtyři roky.
Zítra jsi jdu do školy napsat písemku z účta, a tím končím z celou výukou. Začíná mi před-svatý týden :D Ve středu se balím a jedu k tetě, kde na učení budu mít větší klid... Rušit mě bude tak akorát králik Tynka :D V pátek budeme mít poslední zvonění, na které se opravdu těším, já s těmi smrady nebudu mít slitování :D:D:D Centorfix a voda s octem bude moje pomsta za ty roky co mi lezly ty vygumované bárbíny na nervy... Další pondělí mi pak začíná oficiální svaťák. Taky začnou průjmy a zvracení :D Ale to už je trošku odbočení od tématu. 23. května je tedy oficiální zahájení naší maturity. Už teď se mi zvedá žalůdek - a není to důsledek pátečního tahu...
Zase odbočuji.
Jediné co vím je, že Mike bude se mnou. Byl se mnou tehdy po pohřbu dědečka (kdy v autě začal zpívat You are not alone...), pak mě podporoval i na praktické maturtě (říkala jsem vám, že tam měl jeden hošan taneční číslo na Mika?)... Tudiž budu doufat, že při mě bude stát i při té ústní.
A ještě něco... Všem maminkám přeji ke dni matek, a té své děkuji, že se mnou má tolik trpěliosti. Jedině s tímto člověkem jsem prožila nejdelší část svého života - v dobrém i ve zlém. Tento vztah se nikdy nepřetrhne. Miluji tě Mamčo! I když budou doby, kdy tě jisto jistě budu chtít přetrhnout jako hada :-*

PS. DĚKUJI, za vaši podporu, mám Vás ráda a denně na Vás vzpomínám!

HIATUS, aneb maturita klepe na dveře...

2. května 2011 v 19:17 | Loui |  Zpovědníček

Jak podle názvu a obrázku si můžete odvodit, vyhlašuji HIATUS, což pro mě znamená, že nebudu přidávat žádné články. Pro vás to znamená, že bohužel nebudu ani chodit k vám, číst si vaše články nebo je komentovat. Moc mě to mrzí, ale já nechci v budoucnu nosit oranžovou vestu a vymetat chodníky. Na maturitě mi hodně záleží a je na čase to opravdu brát vážně. Neříkám, že sem tam za vámi nezaskočím, ale nebude to časté.
Zuzanko, děkuji za přenádherný e-mail, dneska mi prosvětlil totálně hrozný den...
Tutti, jsem šťastná, že tě přijali na školu kam jsi chtěla. Tvoje zprávička zabránila katastrofě :*
Muli, jsem ráda, že tě mám... Raději bych to hořko v puse než hořko v srdci...

A abych se ještě víc dojebala přidávám sem video, které rozhodně nenechá jediné oko suché.
Dneska to u mě můj otec totálně posral a video to zazdilo úplně.
Někdy si říkám, proč tu vlastně jsem.

Praktická maturita za mnou...

1. května 2011 v 18:09 | Loui |  Zpovědníček
... a řekla bych úspěšně. Můj Hejk (nakonec to byl hejk - candát byl moc drahý - dle školy, pangasius byl moc obyčejný - dle mě) Mistrová i ostatní členové komise chválili bravůrní dochucení jak ryby, tak žampionového glacé a špenátových listů. Sice jsem při prezentování neskutečně kokotala a udělala si malej trapas. Ale vše dopadlo ok. Odpoledne po degustaci komise přijeli naši rodiče a začala show. Na téma Titanic. Všichni jsme byli nervózní, na nástupu jsme se představili a kuchaři se poté odebrali do kuchyně... Naši obsluhující maturanti namíchali rodičům koktejly (Srdce oceanu - modre curacao s ginem a nealkoholická Rous - sice netuším, proč tam je to u, ale to už je vedlejší :D:D:D) a mohl se podávat předkrm - nakrájené plátky mozzareli a rajčete, přelité balzamicem a ozdobené bazalkou. Po předkrmu bavili stepaři a tanečníci naše příbuzné. V jednom okamžiku nastal menší časový zkluz, ale nějak jsme to zvládli a začala se podávat chřestová polévka s opečenými krutony... Jedno z nejlepších jídel, co si všichni pochvalovali - byla opravdu výtečná. Aby hostům trochu vytrávilo, měli jsme další vystoupení v podobě houslistů, kteří jim hráli tak jako na Titanicu. Věřte byla to opravdu podívaná. Holky, co obsluhovali byli načesané a celá obsluha měla černé satenové pásy, motýlky a bíle rukavičky, prostě luxus jak má být. Opravdu jsme se snažili, aby všichni nasáli atmosféru velkolepé podívané... Snad se nám to povedlo, ale to odbočují, protože pak přišel na řadu můj mezichod. Tramtadadááá - Grilovyný hejk s žampionovým glacé, špenátem a toustem. Taky to bylo jedno z jídel, které si všichni pochvalovali a říkali, že by toho mohlo být mnohem víc. Nu což, byl to mezichod, ještě je čekal hlavní chod a dezert. Netuším sice jaké vystoupení bylo po mezichodu, protože jsem se šla konečně nadlabat. Bylo to moje první jídlo, co jsem měla - sice nic moc - jen kuře s rýží, ale od kdy je personální strava něco víc :D:D:D ? Všichni jsme se pak vrhli na úklid kuchyně jen kluci, co vařili hlavní chod - vepřová plněná kapsa s uzeným masem, servírovaná s grilovanou zeleninou a gartinovanými brambory - jej vydávali. Děcka z obsluhy klubové talíře pak přiklívali klošem (kulatý poklop se zlacenou rukojetí) a nosili je mezi hosty, věřím, že pro všechny to byl gastronomický zážitek na celý život. Pro naše kuchaře tedy byla mise splněna. Už jen zbývalo hostům předvést flambování palačinek s jablkovím pyrém a oříšky. O to se ale starali naši obsluhující a my, už netrpělivě čekali na závěr - poslední nástup a přivítání s rodiči. Člověk i asi teď říká, že pod tím náporem jídla museli všichni praskonout. Ale i když můj popis průběhu je sotva na patnáct řádků, ve skutečnosti trvalo pět hodin, než se vše dokoknčilo...
Jsem ráda, že už to mám za sebou, teď však příjde na řadu ta těžší část... Chci poděkovat dvěma lidem, jednu má takříkajíc za humny a druhou za hranicemi. Obě jste mě podrželi a chci říct, že vás mám ráda. Jedna je totiž totální Mula a druhá zahřeje jako horká Čokoláda...
Vím, že mé díky nepatří jen jim ale i ostatním, co mě podporovaly - jako je Zuzy a Babrora, takže taky nemůžu zapomenout poděkovat a.... Víte moc vám všem děkji, teď už mi držete palce na tu zrůdnou ústní maturitu...
Love ya