Říjen 2012

Jedno teplý, bez pěny!

28. října 2012 v 1:16 | Loui |  Zpovědníček
V piči na lehátku :D:D:D

Aneb jak vám napíšu pravdu o čepovaném pivu v UK.
Teplé není, s pěnou je to ale horší :D Tu si tu musíte vyrobit :D Basy maj totiž jiný tlak než v ČR, takže pokud se sklenkou trošku nezakroužite, máte ho bez. Fuj takové kozy.

Ale Guinnese je zase parádní, to se nedá popřít.

Proč o tom všem melu?
Asi jsem už psala, že jsem si našla práci, takže bych jí chtěla jen trošku přiblížit. Budu pracovat v Irském posh pubu.
Dneska (repektive včera) jsem si odmákla osmi-hodinový training shift a celkem si to užila. Je fakt, že necítím nohy a víčka od sebe musím násilím odlepovat ale jsem happy jak tři grepy. Lidé jsou tam příjemní a pohodoví (uvidíme jakej na ně budu mít názor pak :D).

Zvládla jsem pár objednávek (hehe jednou se mi podařilo oblít děsně nepříjemnou krávu čajem) a jinak jsem se jen tak rozkoukávala. Mám jednu slovenskou kolegyni, takže když odpoledne přišla, měla jsem druhé vánoce. No ale prej ji tam holky nemají rády (mám asi dobrou představu proč, ale na tom celkem nezáleží dokud se ke mně bude chovat slušně, budu taky slušná). A musím uznat, že mám fakt fešáky kolegy. Sliny ukapovali pořád, ale znáte to - co je v domě není pro mě :D I když já nikdy nebyla na pravidla :D

Huh dává ten článek vůbec smysl? Asi ne.
Ale další perfektní zpráva. Pojdedu na tejden domů! Jakože do Česka :D:D:D, zítra si bůůůknu letenky a tralala na návštěvu poňufat se s maminkou, tetičkou, babičkou, Muličkou, mamulinkou číslo dvě, Janičkou, tatínkem a dalším a dalšími lidmi. Sice mi to na vánoce neklapne, protože budu muset pracovat, ale i tak to je postačující.
Sice nedovezu žádný dary, jelikož až se vrátím zpět do Londýna, z něčeho budu muset žít, takže dárky dostanou až přijedu po novém roce.

Život mi zas dává nějakej smysl. Já vím, dělat pingla není kdovíjaká věc, ale mě to baví, a to je to hlavní ne?

Zítra (dneska) nevstávám dřív jak ve dvanáct :D
Chma a odpoledne mám v plánu jít vyválet kamarádce postel do nového pokoje a koukat na Copak je to zavojáka. Huhuuuu :D

Lidi, já za chvíli u týhle zpropadený rodiny končím.

To je slast.

Alice in Wonderland (Alenka v říši Divů)

26. října 2012 v 16:58 | Loui |  Filmotéka
Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou, čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce. Bílý králík (kterého namluvil Michael Sheen) záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem "Vypij mě", jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno "Sněz mě", a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě. Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka (Johnny Depp), od zubící se kočky Šklíby (namluvil Stephen Fry) až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku (a promlouvajícího hlasem Alana Rickmana), od podivné Bílé královny (Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu (Helena Bonham Carter). (oficiální text distributora)

Hvězdy Filmu: Mia Wasikowská, Johnny Depp, Helen Bonham Carter, Anne Hathaway, Alan Rickman, Tim Burton
Rok natočení: 2010
USA
Hodnocení CSFD: 71%, 242. nejoblíbenější film (k 26. 10. 2012)
Mé hodnocení: 80%

Můj názor:
Film s plnou škálou hvězd, natočenou mým oblíbencem Burtonem. Neříkám, že všechny jeho filmy jsou rarita, ale většinou to tak je. A Alice in Wonderland se k nim počítá. Hvězdným obsazením počínaje po skvělý průběh filmu.
Mia Wasikowská jako Alenka působí jak nevinným obličejem, tak bojovnicí, která se snadno nevzdává. Její hraní nebylo vůbec kostrbaté a po boku svých slavnějších kolegů jasně zářila.
Johnny Depp. Musím se vyjadřovat? Kloboučník je tak šáhlý jak jsem si ho jen představovala a Johnny se ukázal zase ve skvělém světle. Jeho hrací schopnosi mě nikdy nepřetanou udivovat... A ta mezera mezi zubama :D
Helen Bonham Carter další naprosto úžasná herečka, která se nebojí vypadat bizardně a hrát šílené role. Jediné co můžu říct, že jako královna s mega hlavou, byla naprosto úžasná, až mi jí bylo pak líto :D
Anne Hathaway jako bílá královna byla skvělá, akorát na ni moc nejsem zvyklá ve vedlejších rolích, což mě trošku zmátlo ale nemůžu si stěžovat. Měla své kouzlo podivnosti, to se ji nedá popřít.
Alan Rickman, sice jen mluvil škaredého houseňáka, ale ten hlas! Ano přesně z toho hlasu mi je na omdlení :D Neuvěřitelné jak dokže nabudit hormony :D
Vcelku je ten film neobvyklý jako všechny Burtonovky, ale také víc pohádkový, bych řekla. Diváka samozřejmě nezklame a určitě po něm neschmatne jen jednou a koukne na něj několikrát, aby si užil říši divů.
Koho jsem si ale zamilovala byli baculaté dvojčátka. Hloupočké a milé :)))

Trailer:

Pííííča! Aneb jak se pozná talent...

24. října 2012 v 22:02 | Loui
No jo. Nadpis za cenu zlata. Píča je jedno ze sprostých slov, které moje nejstarší ratolest dokáže vyslovit bez nejmenších potíží. A taky Debil a Kokot. Já opravdu netuším, kde se to naučil (ehm). Snad mě nenapráská rodičům ale svatostvatě slíbil, že keep our secret. A i kdyby ne, co s tím udělaj?
Pravděpodobně nic. Já totíž odcházím.
Ano přátelé, už někdy před dávnými časy jsem se vám zmínila, že moje kariera au-pair pomalu ale jistě končí. Díky bohu. Never more.
Byla to zkušenost k nezaplacení, o tom žádná. Jsem děckojidní typ, s parchantama si dokážu hrát do vypuštění duše. Miluju je, jenže kdybych byla v roli matky já, nastaly by galeje. A to pořádné. Nevím jak to funguje v normálních rodinách, ale jedno vím jistě. Ta moje je stoprocentně nenormální.
V první řadě jsou to židé (ne nejsem rasista, ale po nějaké době a bližším zkoumání všech židů musím bohužel říct, že tady znamená slovo žid pojem. Bohatí, přemnožení, uřvaní, neupřímní, a taky pořádní škrti).
Děti si neváží ničeho a nikoho. Naprosto normálně nácházím na zemi rozflákané (polité, umaštěné, upatlané) ipody, itouche, iphony, atd. atd. Když se našim děťátkům něco nelíbí, nemají problém mamince či tatínkovi (či dokonce ) říc - be quiet, shut up, go to hell, a další tomu podobné věci.
Já to říct svoji mámě, tak ke mě v mých dvaceti jedna letech přiskočí a takovou mi práskne až se mi hlava zatočí. To když se to děje (jako třeba dnes), kroutí se mi prsty u nohou a svrbí ruce. Ale proč se namáhat. Moje nejsou, tak radši držím hubu.

Když jsem pracovala minulý rok u O2, říkala jsem si, že víc psychicky náročná práce neexistuje.
Pche. Byla jsem vážně naivní :D
Dělala jsem přesčasy, byla o toustech s máslem a doslova zedřená z kůže. Brečela jsem. Ne moc, ale pákrát mi ukápla slza.
Teď mám ale snad lepší vyhlídku do budoucnosti. Našla jsem si práci. Nevím jak přesně se to stalo, ale snad to neposeru.
Musím si najít bydlení. Ale to má ještě čas, stěhuju se kolem patnáctého, a většina pokojů jsou dostupná hned, takže teď nemá smysl hledat. Pořád uvažuju jestli chci single nebo double room. Kamarádka má celkem slušný double za 105 liber za týden, takže bych nemusela mít smůlu.
Další věc budek s kým barák budu sharovat. Snad mi Bůžek bude nápomocný a já se vyhnu Rumuncům, nebo nedejbože židům. To bych si mohla rovnou skočit.

Nejvíc asi opláču malého Brodeyho. Je to moje miminko, které jsem si vychovávala, když rodiče jsou neschopní... Najednou bude pryč. Trhá mi to srdce. Kolikrát jsme spolu usnuli na gauči u té děsivé pohádky In the night garden, kde má hlavní roli Igglepiggle, Makka Pakka, Upsy Daisy, Tombliboos, Ninky Nonk, Pinky Ponk a Pontipines a kolikrát jsem byla nucena číst tu neuvěřitelnou stejnojmenou knížku u kterého jsem měla twister tongue.
A dost.

Jak dramatické, upínám se k dítěti, které není ani moje.

Zase někdy, mějte se famfárově.