Přeložený e-mail Karen Faye

28. června 2013 v 2:03 | Loui |  Překlady
Huh, je pozdě, ale nemohla jsem nad tím přestat dumat, a tak se pustila do překladu e-mailu od Karen Faye, který poslala Frankovi DiLeovi.
Překlad je možná trošku kostrbatý, jelikož jsem ho chtěla napsat, tak jako to udělala Karen... A taky je jedna v noci (teda alespoň v Londýně :)) Možná to přes víkend projde korekcí, jelikož mám zítra dlouhej den.
Pokud jde o dopis, mě se zdá, že Karen jen chtěla slušnou cestou získat reakci a trochu postrašit, tím, co by se mohlo stát, kdyby se Mikovi "něco" stalo...
S láskou Loui
PS je tam ještě jeden dopis od Sandy Stadler, ale ten si nechám na jindy :))


Ahoj Tookie,

Jen bych chtěla, aby jsi měl tuto informaci a byl o krok napřed.

Michael ukazuje a říká svým fanouškům jak je křehký a neschopný zvládnout 50 koncertů. Vypadá to, jako by ze sebe dělal oběť. Vidím, jak znovu jedná s lidmi kteří o něj pečují. Využívá je, aby financovali jeho život... a pak se z toho snaží vycouvat, když nedokáže splnit to co slíbil.

Neříkám, že je to jeho záměr - nesplnit své povinnosti, ale pouze se domýšlím, že ho ochromuje strach. Proto si myslím, že léčba/terapie je ten nejdůležitější krok pro to, aby byl schopný uspět.

Když mě v květnu požádal, abychom spolu zase spolupracovali a já se s ním setkala; viděla jsem štíhlého, ale silného a sebejistého Michaela Jacksona.

Ubíjí mě to celé pozorovat. Viděla jsem tolik lidí, co v něj věřili a investovali toho hodně do jeho úspěchu , a pak jsem musela sledovat, jak ničí sám sebe... Viděla jsem to na vlastní oči - jak se dokáže psychicky zničit za jediný měsíc. Už jsem ho to viděla udělat několikrát, za tu dobu, co jsme přátelé.

Sleduju jak štve lidi proti sobě - ty kteří těžce pracují na tom aby mu pomohli.

Nechci nic jiného, než vidět jej a jeho umění, jak pokračuje, vzkvétá a žije dál, a to ne jen pro historii a pro jeho samotného, ale také kvůli jeho dětem.

To on sám sobě ubližuje nejvíce ze všech.

Miluji a starám se o Michaela jako o bratra, člena rodiny, a proto se modlím za to, abys se nemýlil, když říkáš, že to máš pod kontrolou, a že je to vyřešeno. Věřím ti. A také si dělám starosti o tebe. Nemyslím si, že ty, Kenny nebo Rendy si zasloužíte stát se darebáky nebo finanční oběti.

Myslím, že KAŽDY si zaslouží mít velký úspěch. Tentokrát potřebujeme být na stejné palubě, po celý čas. Nechcete přeci, aby zkolaboval před sto tisíci fanoušky! Už si stihl vytvořit plno svědků.

Michael je bolestně hubený... jeho kosti vyčnívají. Jsem jediný člověk, který s ním je každodenně fyzicky v kontaktu. Michaelovo OCD se zhoršuje. Opakuje pohyby a neustále si něco mumlá, a zřídka kdy vedeme souvislou konverzaci. Vidím, jak je Travis uštvaný a bojuje už jenom s tím, když "procházejí pohyby" na zkoušce pro MJovu část.

Když je Michael na plošině, která je nad publikem, musí vylézt na velmi vysoké a strmé schody... a to tak strmé, že dokonce nemůže slézt dolů bez cizí pomoci. Kenny musel požádat jednu z tanečnic, aby mu pomohla, když odcházeli z podia.

Tohle je mezi námi dvěma. Nechávám to v tvých rukou jak si mi doporučil.

Dostávám mnoho e-mailu jako je tento od jeho fanoušků... On sám doručuje tuto zprávu veřejnosti.

Také přivedl několik fanoušků do Culver City studio, kde mohli vidět jeho vystouplé kosti na zádech, když si zkoušel nějaké oblečení, které mu přinesli.

NEKOPÍRUJTE BEZ MÉHO SOUHLASU - DĚKUJI :)))

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pett.Gry Pett.Gry | E-mail | 28. června 2013 v 3:19 | Reagovat

Jsi moc hodná, že jsi to tak rychle přeložila. Mě to taky nedává spát. Jen jestli ti to nevadí, skopíruji tvůj odkaz do svého komentáře na jiném blogu. (samozřejmě až mi to dovolíš)
Jen zopakuji, co už jsem jednou napsala. Neodsoudím Karen, za jediný mail, který byl určen jen Frankovi, který Michaela dobře znal a jistě věděl, čeho všeho je schopný. Kdybych já měla přítele, který by na tom byl špatně a já bych nic udělat nemohla, nejspíše bych se obrátila na někoho, komu bych věřila, že něco dělat může. Kdo by poslouchal jen maskérku. Michael měl své chyby, no a, mám taky nějaké. Každý člověk má. Všechny problémy, které Karen popisuje, byly určeny ke sdělení jen Frankovi. Já s tím nemám problém. Pett

2 Loui Loui | Web | 28. června 2013 v 8:57 | Reagovat

[1]: Není zač :-) Já si prostě nemyslím, že by měla být Karen za něco obviňována, když ty výňatky působily, jako by ho chtěla shodit a lidé se nemohli nabažit si na ni zanadávat, aniž by měli snahu se alespoň do toho dopisu podívat :-)

Odkaz klidně předej dál :-) Já nechci vypadat jako 'pes' :D Dělala jsem to hlavně pro to, aby se fanoušci dozvěděli přesné znění e-mailu... :-)

3 Pett.Gry Pett.Gry | E-mail | 28. června 2013 v 9:18 | Reagovat

Díky Loui, já si tem mail přeložila pro sebe, ale nikde bych to neprezentovala, protože anglicky moc neumím. U tebe jsem si ověřila, jestli jsem všechno správně pochopila. Ještě v noci jsem si prohlídla tvoje stránky, jsem u tebe poprvé. Koukala jsem, že tady máš i Zuzy, možná je to ta samá, jakou znám od Hanylen ;-) tam taky dám holkám odkaz na tvůj překlad a moc ti za něj děkuji. ( http://hanylen.blog.cz ) Pett
PS : Přeji, ať se ti daří. Já měla jet s přáteli na pár dní do Londýna za tři týdny, všechno zjištěno, naplánováno, vykoumáno a nakonec je z toho dvoudenní výlet do Berlína. Tak snad někdy jindy, ale určitě si Londýn ujít nenechám.

4 Zuzy Zuzy | Web | 28. června 2013 v 21:00 | Reagovat

Taky moc díky za překlad, prostě z toho e-mailu je znát, že Karen si o Mika dělal upřímnou starost, snažila se upozornit na to co jí na Mikovi dělalo starost.. a já jsem za ten  dopis ráda..♥

[3]: Pett, jo, jo.. jsem to já ! :-D

5 Čokulka Čokulka | 1. října 2013 v 22:03 | Reagovat
6 Anna-Marie (Mandy) Anna-Marie (Mandy) | E-mail | Web | 28. dubna 2014 v 21:42 | Reagovat

Loui, nechceš zkusit napsat zase nějaký díleček? :-) Chybíš mi. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama